Olejek o wielu zastosowaniach.

Olej monoi posiada silne właściwości pielęgnacyjne i regenerujące. Może być stosowany do pielęgnacji skóry twarzy jak i ciała, a nawet włosów. Ponadto jest bardzo łagodny w kontakcie ze skórą. Nie podrażnia jej, nie zaczerwienia oraz nie powoduje uczucia pieczenia. Dzięki takim właściwością może być stosowany nawet przez osoby z bardzo wrażliwą skórą i skłonną do podrażnień.

Olej monoi zastosowanie.

Olejek monoi może mieć wiele zastosowań. Oto kilka z nich:
• Olejek nawilżający do twarzy.
Monoi zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie, które może utrzymywać się nawet do 8 godzin. Jego lekka formuła pozwala na szybkie wchłonięcie. Ta cecha ceniona jest w dzisiejszych czasach szczególnie, gdyż nasze życie toczy się w biegu. Możemy go stosować samodzielnie na skórę ( będzie pełnił funkcję kremu) bądź mieszamy go na dłoni wraz z naszym kremem, a następnie nanosimy na twarz. Wtedy krem zostaje wzbogacony dodatkowo i właściwości olejku.
• Balsam do ciała.
Monoi może być stosowany bezpośrednio na skórę, gdyż jej nie podrażnia. Wręcz przeciwnie posiada silne właściwości łagodzące. Rozprowadzony po skórze naszego ciała jako balsam silnie ją nie tylko nawilży, ale również ukoi i wygładzi. Najlepszy efekt uzyskamy wcierając olejek zaraz po kąpieli w wilgotną i rozgrzaną skórę. Dzięki niemu skóra będzie miała także ochronę przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych,
• Olejek do masażu.
Już od wieków w Polinezji służył do masażu całego ciała. Takie też zastosowanie spełnia w większości ówczesnych gabinetów masażu. Nie tylko nadaje dłoniom idealny poślizg na ciele co sprawia, że ruchy masujące nasze ciało są płynne i przyjemne, ale sprawia, że odprężamy się wdychając jego zapach. Jego woń koi nasze zmysły i pozwala jeszcze więcej się zrelaksować.
• Na podrażnioną skórę.
Jak już wcześniej było wspomniane olejek monoi posiada silne właściwości łagodzące. Stosuje się go często na skórę po nadmiernej ekspozycji na słońce ( poparzenia słoneczne) oraz po depilacji ( łagodzi podrażnienia).

 

You may also like...