Pielęgnacja twarzy czyli krem do twarzy z kwasami

Bardzo często powtarza się, że wygląd nie ma znaczenia, ponieważ liczy się nasze wnętrze. Naturalnie to, kim jesteśmy i w jaki sposób się zachowujemy powinno być podstawą w ocenianiu tego, jakim jesteśmy człowiekiem nie oznacza to jednak, że mamy zrezygnować z atrakcyjnego, zadbanego wyglądu.

Krem do twarzy z kwasami

Skupić powinniśmy się przede wszystkim na odpowiedniej pielęgnacji naszej skóry, włosów i paznokci czy też zdrowy i aktywny tryb życia, ponieważ to te czynniki w pierwszej kolejności determinują to, jak wyglądamy. Nie ma nic złego w makijażu, nawet tym dość krzykliwym, jednak to zabiegi pielęgnacyjne powinny być dla nas podstawą. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów przeznaczonych do pielęgnacji – krem, krem do twarzy z kwasami, tonik, płyn miceralny itp. – to przykłady kosmetyków, od których półki w drogeriach niemalże się uginają. Różnią się one nie tylko opakowaniem, marką i ceną, ale także składem, a to właśnie jest czynnikiem, który w pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę dokonując wyboru.

Pielęgnacja skóry – mniej znaczy więcej

"Mniej znaczy więcej" to powiedzenie, które doskonale pasuje do tematu pielęgnacji skóry. Tyczy się to zarówno wykonywanych na niej zabiegów, jak i składników wchodzących w skład używanych przez nas produktów kosmetycznych. Pielęgnacja twarzy składać się z trzech kroków wykonywanych każdego dnia dwukrotnie, rano i przed położeniem się spać. Pierwszym z nich jest dokładne oczyszczanie twarzy z wszelkich zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i tak dalej. Kolejnym krokiem jest tonizacja przy pomocy toniku bądź płynu micelarnego. Zabieg ten ma za zadanie przywrócenie naturalnego PH. Na koniec użyć należy kremu dopasowanego do naszego rodzaju cery. Poza tymi zabiegami raz w tygodniu warto jest wykonać peeling. Skład kosmetyków  nie powinien natomiast zasierść w sobie zbyt dużo chemicznych składników, bowiem mogą one podrażniać, powodować zaczerwienienie, występowanie wyprysków itp. Uważać należy także na wysuszajacy skórę alkohol. Najlepsze są więc kosmetyki na bazie naturalnych składników.

 

You may also like...