Dobieranie palety cieni do karnacji i koloru tęczówki

Odpowiedni makijaż wydobywa piękno i podkreśla atuty urody. Powinien być też dobrany do okoliczności, rodzaju karnacji i koloru oczu. Nakładanie cieni na powieki zgodnie z tymi zasadami oznacza:
Do jasnej karnacji/i] pasują odcienie brązowe. Będzie to paleta barw od jasnego brązu po ciemną czekoladę. Blondynki o delikatnej cerze korzystnie wyglądają też w cieniach połyskliwych.
-Cera oliwkowa idealnie współgra z ciemnymi kolorami cieni do powiek. Dobrze wypadają czernie, szarości oraz brązy. Na wielkie wyjścia można postawić na odcienie śliwkowego, granatowego, szmaragdowego lub szafirowego.
Nakładanie cieni na powieki, pań o oliwkowej cerze obejmuje też eksperymenty z czernią.
-Brązowa cera uwielbia złoto, miedź, granat, turkus i fiolet.

Jak dobrać kolor z palety do barwy tęczówki?


Cienie na powiekach mogą wydobyć kolor oczu, sprawić aby były wyraziste i przyciągały uwagę. W tym celu, trzeba użyć pasujących do tęczówki oka, cieni.
-Zielone oczy lubią kontrasty. Zielonookie kobiety mogą używać kolorów, takich jak: różowy, fioletowy, beżowy, a nawet brązowy.
-[i[Niebieskie oczy
, bardzo często spotykane w Polsce, lubią kolory z zimnej palety barw. Biały, szary i zielony khaki są najlepsze dla niebieskookich. Z ciepłej palety można wybrać czekoladowy, karmelowy oraz jasny różowy.
Niebieskie oczy dają mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o nakładanie cieni na powieki. Przy jasnych włosach i niebieskich oczach dobrze wyglądają barwy brzoskwiniowe, koralowe, miedziane, rdzawe i brązowe. Do niebieskich oczu można też użyć niebieskich cieni. Powinny być one o ton jaśniejsze niż kolor tęczówki.
Oczy piwne malujemy brązami i miedzią. Na wieczorne wyjścia polecane są odważne kolory- fiolety, a nawet czerwienie.
Brązowe oczy doskonale prezentują się w beżach, brązach, odcieniach zieleni i granatu. Dobrze wypadają też w szarym, fiolecie oraz miedzi i złocie.

Nakładanie cieni na powieki musi uwzględniać trzy elementy urody. Są to: karnacja, kolor włosów i kolor tęczówki. Inaczej bowiem będzie wyglądała blondynka o jasnej karnacji i niebieskich oczach w czekoladowym kolorze cieni, inaczej zaś pani o tym samym kolorze oczu, ale o ciemnej karnacji i czarnych włosach.
Dobrym sposobem na dobranie odpowiedniej barwy cieni jest nałożenie na obie powieki różnych odcieni i porównanie, który z nich wypada korzystniej.

 

You may also like...