Prawidłowa waga wg WHO

Każdy, dla kogo ważna jest atrakcyjna sylwetka i dobre zdrowie na pewno przynajmniej raz w życiu słyszał o wskaźniku Queteleta, a w związku z tym zastanawiał się “czy moje BMI jest w normie?”
Wskaźnik ten jest najpopularniejszy do opisania parametrów wagowych ciała i już od wielu lat pozwala na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące prawidłowości wagowych. Jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia WHO, więc można polegać na jego wiarygodności.

 
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, wystarczy skorzystać ze wzoru, lub kalkulatora BMI.
Wynik pozwoli przypisać dany przypadek do określonej grupy wagowej. W klasyfikacji tej wyróżniamy możliwość niedowagi, wagi prawidłowej, nadwagi, otyłości. Tylko waga prawidłowa nie będzie wymagała korekty, a jedynie działań mających na celu utrzymanie dotychczasowych parametrów. Natomiast zarówno niedowaga (wynikająca np. z niedożywienia) jak i nadwaga stanowią sytuację potencjalnie negatywnie wpływającą na zdrowie i wymagają konsultacji z lekarzem, dietetykiem, a także trenerem w celu jak najbezpieczniejszego osiągnięcia wagi prawidłowej.

 

You may also like...