Pasożyty u psa – dlaczego trzeba na nie uważać?

Pies domowy to zwierzę, które dość często wychodzi na zewnątrz. Z tego powodu jest narażony na atak ze strony różnego rodzaju pasożytów. Dlaczego warto zapobiegać występowaniu pasożytów u psa i co można zrobić, gdy się pojawią?
Psy mogą być atakowane przez rożnego rodzaju pasożyty. Pasożyty zewnętrzne to przede wszystkim pchły i kleszcze. Do pasożytów wewnętrznych można zaliczyć między innymi tasiemca oraz glisty. Często jaja pasożytów wewnętrznych mogą występować w pasożytach zewnętrznych. Jeśli dojdzie do zjedzenia pchły przez zwierzę może to skutkować pojawieniem się pasożyta wewnętrznego.

 

Przede wszystkim jednak warto jest zapobiegać występowaniu pasożytów ze względu na możliwość przeniesienia przez nie rozmaitego rodzaju drobnoustrojów. Pogryzienie przez pchły jest nie tylko nieprzyjemne ze względu na dość silne swędzenie, ale także niebezpieczne. Pchły mogą bowiem przenosić różne choroby. Jedną ze skuteczniejszych metod zapobiegających występowaniu pasożytów jest stosowanie specjalnego preparatu w kroplach, które stosuje się na kark zwierzęcia. W przypadku, gdy pchły już się pojawiły stosowany może być także tego typu preparat lub odpowiedni szampon dla psów.

 

You may also like...