Problematyczna cera tłusta czyli krem pod makijaż

Tłusta cera jest problemem, który dotyczy w szczególności nastolatków oraz osoby, które nie ukończyły 30 roku życia. Niestety jest to okres, na etapie którego kształtuje się ludzka samoocena, a młode osoby są szczególnie narażone na występowanie kompleksów, także na tym punkcie. Jeśli problem ten dotyczy bezpośrednio ciebie czytać dalej, a dowiesz się, w jaki sposób pielęgnować tłustą cerę, aby była ona jak najmniej uciążliwa. Jeśli zaś w twoim otoczeniu znajduje się ktoś, kto ma z tego powodu kompleksy, przede wszystkim pamiętaj o tym, aby pod żadnym pozorem nie lekceważyć tego problemu. Staraj się rozumieć i pomóc – na przykład informując o wpływie odpowiedniej pielęgnacji na stan naszej skóry.

Czym charakteryzuje się tłusta cera?

U osób z tłustą cerą dochodzi do nadmiernego wydzielania się powstającego w gruczołach łojowych sebum. Ponadto u osób z takim kłopotliwym typem skóry widoczne są rozszerzone ujścia mieszków włosowych. Cera tłusta bardzo często się także świeci, co powoduje irytację i dodatkową niepewność.

Jak pielęgnować tłustą cerę? Krem pod makijaż: cera tłusta

Tłusta cera wymaga szczególnej pielęgnacji. przede wszystkim pamiętać należy o używaniu odpowiednich kosmetyków. Nie oznacza to, że muszą to być bardzo drogie produkty z najwyższej półki. Znaczenie ma nie marka, a skład. Im będzie o prostszy, tym lepiej. Ważne, aby w składzie kosmetyków używanych do codziennej pielęgnacji nie było alkoholu. Alkohol powoduje nadmierne wysuszanie skóry, co z kolei pobudza gruczoły łojowe do wydzielania sebum. Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest regularność w zabiegach pielęgnacyjnych. Rano i wieczorem należy wykonać następujące trzy kroki – po pierwsze dokładne oczyszczanie, w następnej kolejności tonizacja skóry przy użyciu toniku czy micelarnego płynu, następnie użycie kremu do cery tłustej. Co najmniej raz w tygodniu, choć może być też częściej, należy też wykonać peeling twarzy, czyli zabieg polegający na złuszczeniu i usunięciu martwego naskórka, oczywiście przy użyciu odpowiedniego preparatu.

 

You may also like...